ARCHIWALNE WIADOMOŚCI AKTUALNOŚCI PRZENIESIONE NA NOWĄ STRONĘ KLIKNJ PONIŻEJ Aktualności od 25.11.2021 r.
Doradztwo zawodowe - "Górka" w "Jedynce" klasy 3
Doradztwo zawodowe - "Górka" w "Jedynce" klasy 2
Doradztwo zawodowe - "Górka" w "Jedynce" klasy 1
III Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Narodowej
Przedszkolaki przygotowane przez swoje wychowawczynie panie: Magdalenę Żerdecką, Annę Włodarczyk, Barbarę Kozłowską z pełną werwą i ogromnym ładunkiem energii zaśpiewały: Kocham Cię Polsko, Piechotę, oraz Jest takie miejsce Polska. Najmłodsi uczniowie opatowskiej Jedynki pokazali na scenie barwne i rozśpiewane widowiska. Zobaczyliśmy piękne stroje, biało-czerwone kwiaty, polskie flagi, stroje krakowskie. Klasy 0 pod opieką swoich wychowawczyń przedstawiły wspaniały pokaz swoich umiejętności wokalnych i aktorskich. Na zakończenie nagrodzone zostały wszystkie klasy. Każda otrzymała w nagrodę słodycze i zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z panią Dyrektor.
Kolejny etap przesłuchań festiwalowych rozpoczęła pani dyrektor Anna Przygoda witając klasy 1-3 zwracając uwagę na wspaniałe stroje uczniów.
Podczas występu klas 1-3. usłyszeliśmy kolejno pieśni: Piosenka Małego Patrioty, Biały Orzeł, Przybyli Ułani, Legiony, Szara Piechota. Klasy 1 - 3 pod opieką wychowawczyń pań: Doroty Wróblewskiej, Doroty Kozub, Honoraty Kadeli, Ewy Jasińskiej, Urszuli Wosik i Magdaleny Stępień zaprezentowały się doskonale na muzycznej scenie. Koncert pieśni patriotycznych w ich wykonaniu był wspaniałym widowiskiem, pokazem biało-czerwonych strojów, flag, kwiatów, rekwizytów w postaci broni, spektaklem obfitującym w wiele emocji i muzycznych przeżyć. Występy młodych artystów były nagradzane gromkimi brawami. Po każdym występie klasy nagradzane były gromkimi brawami, otrzymały także w nagrodę słodycze i robiły sobie pamiątkowe zdjęcie z wychowawcami i panią Dyrektor.
W trzecim etapie przesłuchań wystąpiły klasy 4 - 6. Etap ten rozpoczęła pani dyrektor Anna Przygoda witając uczestników oraz przybyłego na festiwal gościa - Burmistrza MiG Opatów pana Grzegorza Gajewskiego, który przywitał się z uczestnikami festiwalu.
Następnie pan Burmistrz wysłuchał zróżnicowanego repertuaru muzycznego, który dynamicznie i z werwą wykonali uczniowie Jedynki uczęszczający do klas 4-6. Składały się na niego pieśni: Przybyli Ułani pod okienko, Idą leśni, Biały Krzyż, Szara Piechota, Ojczyzno ma. Wychowawcy klas 4 - 6 panie: Agnieszka Uryga, Wioletta Krakowiak, Magdalena Szemraj, Aneta Gibała i pan Mariusz Kadela bardzo starannie i ambitnie przygotowali swoich wychowanków. Obejrzeliśmy popis umiejętności muzycznych. Występom towarzyszyły przygotowane przez uczniów stroje, charakteryzacja, rekwizyty wojenne. Klasa 5b zaśpiewała z towarzyszeniem akompaniamentu na żywo, uczniowie Julia i Jakub Pietrzykowscy zaprezentowali swoje umiejętności i talent grając na saksofonie i trąbce. Gala patriotycznych pieśni spotkała się z ogromnym entuzjazmem publiczności, uczniowie otrzymywali gromkie brawa. Ten etap festiwalu uświetniła swoim występem Aleksandra Ciepiela z kl. 4b wykonując ambitny utwór – Wrzosy, oraz Oliwia Kot z kl. 7a, która zaprezentowała publiczności wiersz własnego autorstwa. Każda klasa po występie otrzymała w nagrodę słodycze i zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z panem Burmistrzem Grzegorzem Gajewskim i panią Dyrektor Anną Przygodą.
Występy naszych uczniów bardzo podobały się panu Burmistrzowi, który na zakończenie w krótkim wystąpieniu pogratulował im zaangażowania i docenił ich talenty wokalne i artystyczne. Pogratulował także szkole pomysłu na kultywowanie poprzez Festiwal wartości patriotycznych wśród uczniów Jedynki.
Po przywitaniu uczestniczących w ostatnim etapie festiwalu - klas siódmych i ósmych Opatowskiej Jedynki Dyrektor Szkoły pani Anna Przygoda wręczyła nagrody i okolicznościowe dyplomy uczestnikom zakończonego niedawno konkursu „Spacerkiem po Europie” realizowanego w ramach projektu „Jedynka Stawia na +” ze środków POWER na zasadach programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna.
Następnie pani dyrektor Anna Przygoda rozpoczęła ostatni etap III Szkolnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Narodowej.
W tym etapie festiwalowych przesłuchań uczestniczyły klasy 7 -8. Na początku Oliwia Kot z kl. 7a zaprezentowała publiczności wiersz własnego autorstwa.
Po literackim występie koleżanki klasy rozpoczęły występy wokalne. Zaprezentowały ambitne i wymagające utwory: Dziewczyna z granatem, Uwierz Polsko, Rozkwitały pąki białych róż, Szara Piechota, O mój rozmarynie. Klasie 8b towarzyszyli młodsi koledzy i koleżanki z klasy 0b, łącząc w swoim występie pokolenie najmłodszych i najstarszych uczniów Jedynki. Najstarsze klasy naszej szkoły wspierane przez swoich wychowawców: p. Agnieszkę Sapałę, p. Zbigniewa Wiśniewskiego, p. Agnieszkę Karnas, p. Tomasza Partykę, p. Ewę Gronek i p. Anetę Zybałę, zakończyły festiwalowe przesłuchania prezentując na scenie wspaniały pokaz artystyczny i patriotyczny. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu piękne i ambitne pieśni podkreślone tematycznie dobranym strojem i rekwizytami. Uczennica kl. 7a Lena Jakubowska wykonała na festiwal obraz, przedstawiający małego walczącego chłopca, który stał się elementem dekoracji festiwalowej.
Muzyczną galę zakończył Bartosz Kozłowski z klasy 8a, który wykonał wzruszający utwór Nim wstanie dzień.
Klasy ósme wystąpiły jako ostatnie - kończąc III Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Narodowej. Na zakończenie każdego występu pani dyrektor Anna Przygoda gratulowała wykonawcom, dziękowała za sumienne i rzetelne przygotowanie się uczniów. Po każdym występie wręczano nagrody – słodycze oraz robiono pamiątkowe zdjęcie z wychowawcami i panią Dyrektor.
Na zakończenie pani dyrektor Anna Przygoda podziękowała za sprawną organizację festiwalu i jego obsługę p. Magdalenie Szemraj, p. Zbigniewowi Wiśniewskiemu, p. Annie Michalik-Sadaj, p. Barbarze Majewskiej – Czub oraz wicedyrektorowi szkoły p. Robertowi Wójcikowi.
Pełna fotorelacja na FB Jedynki
III Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Narodowej Cz. 1/5
III Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Narodowej Cz. 2/5
III Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Narodowej Cz. 3/5
III Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Narodowej Cz. 4/5
III Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Narodowej Cz. 5/5
"Umiem pływać" - spotkanie z ratownikiem wodnym
W dniu 17 listopada 2021r w Szkole Podstawowej nr 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie w ramach programu ,, Umiem pływać” odbyło się spotkanie z ratownikiem wodnym. Przedstawił on uczniom klas drugich i trzecich naszej szkoły zasady zachowania się nad wodą. Celem spotkania było podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz dbania o zdrowie i życie własne i innych. Uczniowie wykazali bardzo duże zainteresowanie omawianą podczas spotkania tematyką.
Spacerkiem po Europie - Jedynka stawia na +
W dniu 16 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu ,,Jedynka stawia na +”. Zaszczycili je swoją obecnością: zastępca burmistrza MiG Opatów Pan Marcin Słapek, dyrektor ZS nr 2 w Opatowie Pani Małgorzata Szczepańska oraz wicedyrektor ZS nr 1 w Opatowie Pan Piotr Cebula – przywitani na początku przez Dyrektor Jedynki Panią Annę Przygodą.
Projekt ,,Jedynka stawia na +”, realizowany był w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej" realizowanego ze środków POWER na zasadach programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna. W projekcie uczestniczyli nauczyciele: Barbara Majewska-Czub, Ewa Gronek, Wioletta Krakowiak, Anna Michalik-Sadaj, Agnieszka Sapała, Anna Włodarczyk. Koordynatorem projektu „Jedynka stawia na +” była Pani Dyrektor Anna Przygoda.
Jednym z
głównych celów projektu, obok podnoszenia umiejętności metodycznych nauczycieli
uczących języków obcych oraz nabycia kompetencji językowych przez nauczycieli
matematyki, historii i geografii była wymiana
doświadczeń z nauczycielami z innych państwach europejskich oraz włączenie nowych metod dydaktycznych do nauczania w
Jedynce.
,,Spacerkiem po Europie” było hasłem przewodnim wszystkich działań podsumowujących projekt oraz konkursu interdyscyplinarnego, podczas którego poza zmaganiami konkursowymi odbyła się wystawa prac plastycznych uczniów klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych z naszej szkoły. Uczniowie pod opieką nauczycieli historii, geografii, plastyki oraz matematyki wykonywali prace projektowe prezentujące walory Irlandii, Malty, Francji oraz Włoch. W interdyscyplinarnym konkursie wiedzy o Europie wzięli natomiast udział chętni uczniowie z klas siódmych i ósmych.
Klasę 7a reprezentowali: Oliwia Kot, Mateusz Ciepiela, Jakub Szwagierczak i Patryk Ciach. Klasę 8a reprezentowali: Natalia Słapek, Kamil Zielonka, Bartłomiej Szostak i Gracjan Pietras. Klasę 8b reprezentowali: Anna Lawęda, Wiktoria Wysocka, Natalia Wypych i Bartosz Kaptur. Klasę 8c reprezentowali: Alicja Staniszewska, Amelia Cedrowicz, Julia Wąs i Jan Nowak. Konkurs składa się z czterech rund. W I rundzie każda grupa zaprezentowała walory wylosowanego państwa (Irlandii, Włoch, Malty lub Francji).
II
rundę stanowił quiz on-line ,,Kto pierwszy ten lepszy”.
Quiz przygotowany przez nauczycieli uczestniczących w projekcie jak
przystało na XXI wiek zrealizowany został online.
W III rundzie ,,Do trzech razy sztuka” każda z drużyn kolejno odpowiadała na trzy pytania w języku angielskim. Na uwagę zasługiwała nie tylko poziom wiedzy wypowiadających się uczniów ale również biegłe posługiwanie się przez uczestników językiem angielskim.
W ostatniej IV rundzie ,,Szczęście sprzyja tym, co wiedzą więcej”, grupy same decydowały za ile punktów chcą odpowiadać. Mogli zyskać punkty za dobre odpowiedzi ale i stracić za złe tyle punktów ile by zyskali za dobre.
Emocje sięgały zenitu niektóre grupy ryzykowały wybierając trudne pytania za dużą ilość punktów, inne wybierały pytania mniej punktowane ale łatwiejsze.
Wszyscy
uczestnicy konkursu wykazali się bogatą wiedzą z zakresu geografii, kultury,
tradycji wybranych krajów europejskich oraz dużymi umiejętnościami językowymi.
W wyniku zmagań na tym etapie dwie klasy ex aequo uzyskały najwyższą punktację.
Ostatecznie potrzebna była dogrywka pomiędzy uczniami klas 7a i 8c.
W wyniku zażartej stojącej na wysokim poziomie rywalizacji zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 7a: Oliwia Kot, Mateusz Ciepiela, Jakub Szwagierczak oraz Patryk Ciach, którzy otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy i okolicznościowe pamiątki związane z realizacja projektu.
Pozostali uczestnicy konkursu i zaproszeni goście otrzymali okolicznościowe pamiątki z logiem projektu - długopisy, teczki i torby street.
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu na koniec pogratulowała dyrektor szkoły Pani Anna Przygoda oraz zastępca burmistrza Pan Marcin Słapek.
Pełna fotorelacja na FB Jedynki:
Więcej na FB Jedynki > Spacerkiem po Europie – Jedynka stawia na + Cz.1/4
Więcej na FB Jedynki > Spacerkiem po Europie – Jedynka stawia na + Cz.2/4
Więcej na FB Jedynki > Spacerkiem po Europie – Jedynka stawia na + Cz.3/4
Więcej na FB Jedynki > Spacerkiem po Europie – Jedynka stawia na + Cz.4/4
Pszczoły w Jedynce
Narodowe Święto Niepodległości 2021
Dziękujemy uczniom i nauczycielom "Jedynki" za udział w oficjalnych gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Jedynkę reprezentowała delegacja uczniów i nauczycieli pod przewodnictwem p. dyrektor Anny Przygody, oraz poczet sztandarowy szkoły. Gminna uroczystość odbyła się w dniu 11.11.2021r. na opatowskim rynku.
Uroczystości poprzedził przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych z rynku do kolegiaty Św. Marcina na uroczystą Mszę świętą.
Po Mszy wszystkie delegacje i poczty sztandarowe udały się na
rynek pod pomnik mjr. "Topora" – Zwierzdowskiego. Tam po oficjalnych okolicznościowych
wystąpieniach delegacja uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen.
bryg. Stanisława Gano w Opatowie złożyła w imieniu społeczności
"Jedynki" symboliczną wiązankę kwiatów dla uczczenia 103. rocznicy odzyskania
niepodległości przez Polskę.
SzkołaDoHymnu - JedynkaDoHymnu
Zaproszenie na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 XI 2021
Wsparcie dla Igi walczącej z SMA
Prosimy wszystkich uczniów Jedynki o włączenie się w pomoc dla małej IGI walczącej z SMA. W każdą środę i piątek zbieramy nakrętki oraz pieniężne datki do skarbonki.
Wycieczka do Warszawy i Centrum Nauki Kopernik
Pełna fotorelacja na FB Jedynki cz. 1/3
Po zwiedzeniu warszawskiego rynku uczniowie klas siódmych udali się pod warszawską katedrę. Z zainteresowaniem zwiedzili katedrę warszawską i zgromadzone w niej zabytki i pamiątki narodowe związane z naszą historią. Następnie rozpoczęli zwiedzanie Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie.
Pełna fotorelacja na FB Jedynki cz. 2/3
Aktywne zwiedzanie zaczęli w godzinach popołudniowych w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W CNK każdy znalazł dla siebie coś co pasjonuje go w nauce. Po przeszło trzech godzinach eksperymentów z nauką uczniowie z opiekunami pożegnali się z Centrum.
Zostawiając za sobą światła wielkiego miasta rozpoczęli powrót do Opatowa.
Jedynka pamięta! Szkoła pamięta. 1 XI
Tak 1 listopada 2021 roku wyglądał symboliczny grób naszego patrona gen. Stanisława Gano na opatowskim cmentarzu oraz tablica i katyński dąb pamięci poświęcony aspirantowi Janowi Kawce w parku szkolnym Opatowskiej Jedynki.
Wycieczka klas drugich Ćmielów – Krzemionki Opatowskie
Goszcząc w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których spod naszych rąk wyszły piękne gliniane róże.
Uczniowie W Krzemionkach Opatowskich zwiedzili pradziejową kopalnię krzemienia wystawy z nią związane i rekonstrukcję osady neolitycznej.
Pełna fotorelacja na FB Jedynki
> Wizyta w Krzemionkach Opatowskich
> Wizyta w Muzeum Porcelany w Ćmielowie
Wycieczka do Krakowa
Na naszej trasie znalazło się m.in. Wzgórze Wawelskie – jedno z najważniejszych miejsc i świadectw historii Polski z katedrą - miejscem koronacji i pochówku królów polskich oraz Rynek Główny z zabudowaniami.
Podczas spaceru dowiedzieliśmy się jak wyglądało średniowieczne miasto i jego system obronny, gdzie handlowano a gdzie bawiono się w starym Krakowie. Na Rynku zobaczyliśmy stary Ratusz, Sukiennice pełne kramów, zabytkowe kamienice oraz Kościół Mariacki. Znaleźliśmy także chwilę czasu na wysłuchanie hejnału z wieży Mariackiej. Zwiedzanie miasta urozmaicone było legendami i anegdotami o dawnym Krakowie i jego mieszkańcach. Po zjedzeniu obiadu i krótkim odpoczynku udaliśmy się na dalsze poznawanie tego bogatego w ważne wydarzenia miasta. Najpierw przeszliśmy pod ,,okno papieskie” w pałacu biskupim stojącym przy ulicy Franciszkańskiej 3. Miejsce to jest nierozerwalnie związany z papieżem Janem Pawłem II. Kolejnym etapem naszego zwiedzani była najstarsza w Polsce uczelnia- Uniwersytet Jagielloński (dawniej Akademia Krakowska). Stąd dotarliśmy do Krakowskich Plant- parku miejskiego, który powstał w miejscu murów obronnych miasta. Przez cały czas towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda i kolory jesieni.
Znana wszystkim legenda została pokazana w wersji ekologicznej. Niemal każda scena spektaklu dotyczyła odpowiedzialności za skutki dewastacji środowiska. Pojawienie się smoka wawelskiego było karą za wycinkę drzew w prastarej puszczy. Koniec tej historii był nam wszystkim dobrze znany. Smoka nakarmiono baranem wypchanym siarką, zaś legendarny świat został uratowany dosłownie w ostatnim momencie. Kraków opuściliśmy pełni pozytywnych wrażeń.
Wycieczkę do miejsca pamięci i muzeum Auschwitz-Birkenau
20 października 2021 roku klasy 8a, 8b i 8c wraz z nauczycielami Agnieszką Sapała, Tomaszem Partyką, Agnieszką Karnas, Anną Włodarczyk pojechały na wycieczkę do miejsca pamięci i muzeum Auschwitz-Birkenau - byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Oświęcimiu. Wszyscy zebraliśmy się pod szkołą punktualnie o 5.30. Wyjechaliśmy w drogę o godzinie 6:00. Podróż minęła bardzo szybko.
Po przyjeździe na miejsce zaparkowaliśmy na parkingu niedaleko
obozu. Po opuszczeniu autokaru ruszyliśmy pieszo. Przeszliśmy przez bramę na
której widniał napis „Arbeit macht frei”, czyli „Praca czyni wolnym”.
Najpierw
sprawdzono nasze plecaki i telefony, po czym dostaliśmy słuchawki i krótkofalówki.
Dzięki nim mogliśmy lepiej słyszeć przewodnika.
Na początku zwiedzania muzeum zobaczyliśmy plac, gdzie więźniowie mieli apel trwający niekiedy kilka godzin. Potem przeszliśmy do budynku, w którym na ścianach wisiało kilka obrazów przedstawiających życie w obozie, oraz portrety niektórych więźniów.
Pełna Fotorelacja na FB Jedynki > 1/4
Widzieliśmy płot elektryczny otaczający Auschwitz. Następnie pani przewodniczka zaprowadziła nas do pomieszczenia w którym mogliśmy zobaczyć pozostałe po więźniach rzeczy osobiste, takie jak; okulary, buty, łyżki, walizki, talerze, ubrania oraz zdjęcia. Usłyszeliśmy historie o doktorze Mengele, który przeprowadzał okrutne eksperymenty na bliźniakach. Pokazano nam również pomieszczenie w którym spalane były zwłoki. Na koniec byliśmy w miejscach kar specjalnych czyli: „celi głodowej’, „ciemnicy”, oraz w pomieszczeniu gdzie gazowano ludzi.
Ostatnim miejscem którym zobaczyliśmy w
muzeum była Ściana Śmierci, gdzie rozstrzelano kilkadziesiąt tysięcy ofiar.
więźniowie. Złożyliśmy pod ścianą pamięci wiązankę kwiatów od społeczności
naszej szkoły dla oddania hołdu i podkreślenia naszej pamięci o ofiarach
niemieckiego nazistowskiego terroru.
Pełna Fotorelacja na FB Jedynki > 2/4
W skupieniu i z uwagą uczniowie Jedynki zwiedzali z przewodnikiem dalsze części muzeum Auschwitz. Czasem trudno było zrozumieć potworność tego co ludzie owładnięci obłąkańczą ideologią potrafią zrobić innym ludziom. Samo obcowanie z tak tragicznym miejscem robiło na naszym ósmoklasistach ogromne wrażenie.
Pełna Fotorelacja na FB Jedynki > 3/4
Następnie udaliśmy się do Brzezinki obozu oddalonego o kilka kilometrów od Oświęcimia.
Było tam dużo baraków i tory. Ludzi przywożono tam
pociągami, a kiedy wysiadali za bramą komendant pokazywał im w którą stronę
mają iść. W lewo oznaczało śmierć w prawo życie. Za warstwą drzew ukryte były
pomieszczenia gazowe, w których zabijano ludzi, a następnie palono ich ciała na
stosie.
Byliśmy również w jednym z baraków w którym kolejny raz staraliśmy sobie wyobrazić w jakich warunkach musieli żyć więźniowie. Były w nim trzy piętrowe prycze i ściany na których podpisało się kilku turystów.
Obozy koncentracyjne to miejsca naznaczone trudną i tragiczną historią. Pokazują one do czego prowadzi nienawiść, dlatego każdy człowiek powinien je odwiedzić. Budynki, przedmioty, opisy przywołują przerażające wydarzenia z przeszłości i nie pozwalają przejść obojętnie. Wycieczka bardzo się podobała, uczniowie dużo się na niej dowiedzieli. Była ona ciekawym oderwaniem od zajęć szkolnych. Na pewno każdy z jej uczestników zapamięta tą lekcję historii i miejsce gdzie „Ludzie ludziom zgotowali ten los.”
Po wyjściu z muzeum udaliśmy się autobusem w stronę domu. Przyjechaliśmy pod szkołę ok. godziny 20-tej.
Jedynka Stawia na + we Florencji 15.10.2021
To już ostatni dzień w Akademii Nauczyciela we Florencji i rozdanie certyfikatów.
Jedynka Stawia na + we Florencji 14.10.2021
Jedynka Stawia na + we Florencji 13.10.2021
Dzisiaj omawiamy zastosowanie filmów video i piosenek w nauczaniu języka. Uczymy się tworzyć autorskie scenariusze lekcji przy użyciu innowacyjnych metody i narzędzi. Tatiana pokazuje nam w jaki sposób możemy użyć platformy TED-Ed do tworzenia ciekawych lekcji z wykorzystaniem filmów wideo. Zakładamy konta i tworzymy własne lekcje z wykorzystaniem krótkich filmików, opracowujemy pytania do filmu, publikujemy linki z dodatkowymi ćwiczeniami do lekcji i dalszej dyskusji. Tatiana prezentuje Edpuzzle ciekawe narzędzie do tworzenia własnych lekcji wideo. Rejestrujemy swoje konta wybieramy filmy z bazy dostępnych filmów a następnie dodajemy do niego pytania w formie quizu ( pytania otwarte i wielokrotnego wyboru) sprawdzające poziom jego zrozumienia. Sami decydujemy w którym miejscu podczas oglądania filmiku pojawią się na ekranie nasze pytania. Szybko przekonujemy się, że korzystanie z filmów na lekcji niesie ze sobą niezwykłe walory edukacyjne a praca z Edpuzzle jest prosta, inspirująca i przyjemna.